به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

سرزمین عجایب در انتاریو کانادا

جاذبه های توریستی و گردشگری

سرزمین عجایب کانادا یا (Canada’s Wonderland) ، یک پارک تفریحی ۱۳۰ هکتاری واقع درVaughan در استان انتاریو و در چهل کیلومتری شمال تورونتو می باشد که در سال ۱۹۸۱ گشوده شده، بزرگ ترین پارک تفریحی از این دست در کانادا بوده و به عنوان یک پارک فصلی، بیشترین آمار بازدیدکننده را در آمریکای شمالی از آن خود کرده است. سرزمین عجایب کانادا با در اختیار داشتن شانزده ترن هوایی، از این نظر در رده سوم پارک های جهان قرار دارد. همچنین گفتنی ست که یک پارک آبی به نام Splash Works و به مساحتی نزدیک به هشت هکتار را نیز در خود جای داده است، در سال گذشته نزدیک به سه میلیون و ششصد و هفده هزار نفر بازدیدکننده داشته که بر پایه تازه ترین رای دهی از سوی برخی از بازدیدکنندگان در تارنمای گردشگری TripAdvisor، بسیاری از گردشگران درجه عالی و بسیارخوب را به این سایت تفریحی اختصاص داده اند.

سرگرمی ها و تفریحات
سرزمین عجایب کانادا برای خانواده ها، غذادوست ها، ماجراجوهای هیجان دوست و رده های گوناگون سنی بسیار جذاب است. بیش از دویست جاذبه تفریحی از جمله هفتاد وسیله بازی که دربرگیرنده شانزده ترن هوایی (گوناگون، مرتفع و پرشتاب ترین ها در کانادا) ست و پارک آبی متنوعی را در خود جای داده است. چنانچه ترن هوایی با روحیه و شرایط جسمانی برخی از افراد سازگار نیست، می توانند سواری های کم ارتفاع را تجربه کنند، تماشاگر نمایش باشند و یا از خوراک های گوناگون بوفه ها و رستوران ها لذت ببرند.
Skyhawk، دستگاهی ست که به تازگی در این پارک راه اندازی شده، نخستین مورد از این دست در آمریکای شمالی بوده و گونه تازه ای از ماجراجویی را به علاقمندان ارائه می دهد. افراد کنترل کابین را خود به دست گرفته و با مانور ۳۶۰ درجه ای توانایی خود را در پرواز نشان می دهند و خودشان را در چالش وارونگی های چندین باره از ارتفاع ۱۳۵ پایی از سطح زمین قرار می دهند که بسیار هیجان انگیز است.

در ادامه شماری از وسیله های بازی پرهیجان در سرزمین عجایب کانادا به دوستداران و ماجراجویانی که قصد رفتن به این پارک دارند، معرفی می شود:
Behemoth : بزرگ ترین، پرشتاب ترین و مرتفع ترین ترن هوایی کاناداست. بلندایش ۲۳۰ پاست و با زاویه هفتاد و پنج درجه ای و با سرعت ۱۲۵ کیلومتر بر ساعت فرود می آید.

 

Mighty Canadian Mindbuster: این دستگاه، بزرگ ترین و بلندترین ترن هوایی با سازه چوبی در کاناداست.
Flight Deck: تنها ترن هوایی گرد و معکوس است که این ابرترن، با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت پرواز را شبیه سازی می کند، زاویه عمودی را به شکلی هیجان انگیز بالا می رود و غلت کامل زده، و روی بال ۲۷۰ درجه وارونه شده، سوارها در صندلی های دوبازشان، یک پرواز کاملا معلق را تجربه می کنند.
Drop Tower (Drop Zone): سوارها بر روی یک بالارونده پرسرعت می نشینند و تا بلندای ۲۳۰ پایی بالا می روند. در بالای برج فقط برای چند لحظه می توانند از چشم انداز پارک لذت برده و سپس با سرعتی نزدیک به صدکیلومتر بر ساعت به پایین فرود بیایند.
Time Warp : مشهور بهTomb Raider، تنها ترن هوایی پارک است که برای سوارها کاملا حس پرواز را به دست می دهد. در این دستگاه، افراد به روی شکم شان و دراز کش قرار می گیرند.

Back Lot Stunt Coaster مشهور بهThe Italian Job، در این ترن هوایی حس رانندگی به سوارها دست می دهد و کاملا در فضای سواری قرار می گیرند.
Riptide مشهور به Cliff-hanger، سوارها را تاب داده و ۳۶۰ درجه می چرخاند و از دیواره فواره رد می کند.
Shockwave: سوارها را تا بلندای هفتاد پایی بالا برده و با سرعت زیادی ۳۶۰ درجه می چرخد.
Thunder Run، این ترن تندروی معدن با سفر به درون کوه شگفت انگیز، سوارها را با پیچ و تاب به ژرفای کوه برده و از آن سو برای تماشای چشم اندازهای پیرامونی سرزمین عجایب به بیرون می برد.

و دیگر سرگرمی های پارک مانند:

Dragon Fire
Jet Scream
Night Mares
Psyclone
SkyRider
The Bat
Vortex
Wild BeastSledge Hammer

 

 

 

 

مسیرهای دسترسی به سرزمین عجایب کانادا
از شمال تورونتو تا پارک، با مسیر اتوبان فقط چند دقیقه راه است:

https://www.google.ca/maps/place/43%C2%B050’۳۴٫۷%۲۲N+79%C2%B032’۲۰٫۵%۲۲W/@43.8424655,-79.5444521,15.5z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d43.842975!4d-79.5390306
دسترسی به پارک با ناوگان حمل و نقل همگانی هم امکان پذیر است:
• Toronto Transit Commission (TTC)
• MiWay (Mississauga Transit)
• York Region Transit (YRT): برای بدست آوردن آگاهی های بیشتر از جدول زمانبندی می توان به تارنمایYRT/Viva ، مراجعه کرد.
• اتوبوس هایGo Transit

زمان بازدید از پارک
گردشگران می توانند از آخر اپریل و ابتدای ماه می تا اواخر اکتبر و اول نوامبر از این سایت تفریحی دیدن کنند ، در روزهای سرویس دهی از ساعت ده صبح باز بوده و ساعت اتمام بازدید نیز بسته به زمان های مختلف در جدول زمانبندی تغییر می کند که توصیه می شود پیش از رفتن به سرزمین عجایب کانادا به تارنمای canadaswonderland.com سری بزنید تا از ساعت بازدید پارک کاملا مطمئن شوید. همچنین امکانات اقامتی نیز در نزدیکی پارک و در دسترس گردشگرانی ست که از راه های دورتری قصد سفر و بازدید از پارک را دارند.

 

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک