به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳

جاذبه های گردشگری دوسلدورف آلمان

جاذبه های توریستی و گردشگری

دوسلدورف شهری در آلمان و مرکز ایالت نوردراین-وستفالن است. در واقع نام این شهر را بر اساس نام رود کوچکی به نام دوسل که به رودخانه راین می ریزد، انتخاب کرده اند. این شهر مملو از دفاتر مرکزی بانک ها، موسسات بیمه و شرکت های صنعتی می باشد.

دیدنی های شهر دوسلدورف

شهر قدیمی دوسلدورف (Altstadt) محل تفریح و گردش برای توریست های خارجی و داخلی و اهالی خود شهر می‌باشد. می‌گویند اگر تمام بارهای (میز بلند در یک کافه که در جلوی آن از مشتری پذیرایی می‌شود) کافه‌های این شهر قدیمی را به هم وصل کنند، بلندترین بار دنیا خواهد شد.
بندر شهر دوسلدورف کنار شهر قدیمی در رودخانه راین در طول ۱۰ سال گذشته از نظر شهر سازی و تجارت پیشرفت زیادی کرده است.
سه ساختمان ۱۰ تا ۱۵ طبقه از آرشیتکت معروف گری (Gehry) نزدیک برج تلویزیون شهر چمشگیر هستند. این سه ساختمان به صورت کج و روبندی‌های مختلف ساخته شده اند که از معماری های عادی متفاوت هستند.
مغازه‌های بسیار زیبا و عالی مخصوصا در Konigsallee و کافه‌های زیبا و مجهز از دیگر جاذبه‌های این شهر هستند.

کنیزالی | Königsallee

کنیزالی یا به قول محلی‌ها «کو» شیک‌ترین خیابان خرید دوسلدورف است. این خیابان که همیشه با خیابان «مونتاین» در پاریس (طراحی شده در سال ۱۸۰۲ میلادی) مقایسه می‌شود، هنوز با بوتیک‌های منحصر به فرد، مراکز خرید لوکس، گالری‌های هنری و همچنین رستوران‌ها و کافه‌های متعددش جمعیت‌های زیادی را به سوی خود می‌کشاند. ردیف درختان و خط ممتد آب بر زیبایی این خیابان افزوده و فضایی دوست‌داشتنی را برای یک پیاده‌روی خاطره‌انگیز مهیا کرده است. کنیزالی از «گرف-آدولف-پلتز» در جنوب تا «هاف گارتن» در شمال کشیده شده و در محل فواره‌ی تریتون به پایان می‌رسد.

جاذبه های گردشگری دوسلدورف آلمان

 

اشلاس بنرت | Schloss Benrath

با یک سفر ده کیلومتری آسان از مرکز شهر با وسایل حمل و نقل عمومی به اشلاس بنرت -کاخ پر زرق و برق باروکی که در سال‌های ۱۷۵۶ تا ۱۷۷۳ ساخته شده است- می‌رسید. شما می‌توانید از داخل کاخ که بسیار مجلل است بازدید کنید و بعد از آن، در پار‌ک‌ها و با‌غ‌های بزرگ آن قدم بزنید. این کاخ که در اصل برای «کارل تئودور» ساخته شد، از سه موزه‌ی عالی با تمرکز بر جنبه‌های مختلفی از زندگی در قرن هجدهم، تشکیل شده است. در ساختمان اصلی کاخ، موزه «کوپس دی لوگس» (Corps de Logis) قرار دارد؛ در دیگر ساختمان‌های پارک، موزه‌ای به همان اندازه جالب برای هنر و موزه علوم طبیعت واقع شده‌اند.

جاذبه های گردشگری دوسلدورف آلمان

 

مجموعه هنری راین شمالی-وست فالیا | North Rhine-Westphalia

مجموعه‌های هنری راین شمالی-وست فالیا در سه ناحیه‌ی دوسلدورف قرار گرفته‌اند؛ بزرگ‌ترین مجموعه آن K20 است که در «Grabbeplatz»قرار دارد؛ یک ساختمان فوق مدرن با نمای خارجی گرانیت سیاه و سفید جلا داده شده که خودش یک اثر هنری است! این گالری عظیم آثار متعددی از هنر مدرن از جمله مجموعه‌ای قابل توجه از نقاشی‌های «پل کلی» را در خود جای داده است. K21 در ساختمان «Ständehaus» قرن نوزدهمی، انواعی از تأسیسات متمرکز بر نقاشی و طراحی مدرن، همچنین مجسمه و فیلم را شامل می‌شود. محل سوم، «Schmela Haus»، نمایشگاه‌های موقت متعددی را میزبانی می‌کند.

جاذبه های گردشگری دوسلدورف آلمان

 

کایزس ورت | Kaiserswerth

کایزس ورت یکی از قدیمی‌ترین (و مدرن‌ترین) محله‌های دوسلدورف است که در سال ۱۹۲۹ با این شهر ترکیب شده و یک مکان فوق‌العاده برای دیدن انبوه ساختمان‌های قدیمی و انعکاس آن‌ها در راین به حساب می‌آيد. با دنبال کردن عناصر برجسته این شهر به قرن سیزدهم بر می‌گردیم؛ کلیسای «سنت سوت‌برتوس» (St. Suitbertus) یکی از بنا‌هایی است که ما را به دل تاریخ می‌برد؛ و حتی قدیمی‌تر از آن، «Kaiserpfalz» دژ امپراطوری امپراطور فردریک اول که به‌عنوان «بارباروسا» نیز شناخته می‌شود. اگر چه بخش عمده‌ای از این دژ خراب شده اما عظمت سایت باستانی‌اش هنوز هم تحسین برانگیز است.

جاذبه های گردشگری دوسلدورف آلمان

 

کونست پلست | Kunstpalast

موزه هنر (موزه کونست پلست) یکی دیگر از دیدنی‌های مهم هنر در دوسلدورف با آثار هنری از قرن سوم قبل از میلاد تا به امروز است. از نکات برجسته این موزه می‌توان به مجسمه‌ها، نقاشی‌ها و به علاوه بیش از ۷۰ هزار مورد از هنر گرافیک، عکس و هنر کاربردی اشاره کرد. از دیگر ویژگی‌های آن، مجموعه‌ی آبگینه «Helmut Hentrich» همراه با آثار نادر باروک ایتالیایی و یک مجموعه هنری مدرن شامل نمونه‌های خوبی از آثار «دالی»، «وارهول» و «کاراواجیو» اعضای مکتب نقاشی و اکسپرسیونیسم دوسلدورف است.

جاذبه های گردشگری دوسلدورف آلمان

 

محله قدیمی دوسلدورف | Old Town Düsseldorf

محله قدیمی دوسلدورف که به خوبی محافظت شده و بخش قابل ملاحظه‌ای از آن برجای مانده است را حتماً در فهرست جاذبه‌هایی که باید ببینید قرار دهید. نقطه مرکزی این محله (برگ پلتز)، جایی است که تالار پر ابهت شهر را خواهید یافت؛ همچنین مجسمه‌ای بزرگ از «جان ویلیام دوم» سوار بر اسب (متعلق به سال ۱۷۱۱ میلادی) در همین منطقه قرار گرفته است.

برج قلعه (اشلاس) در «بورگ پلتس» بر روی سواحل راین؛ تنها بخش بازمانده‌ی قلعه‌ای قدیمی است که شما در قسمت قدیمی شهر آن را می‌یابید؛ قلعه‌ای که روزگاری بر شهر حکم فرما بوده و اکنون یک موزه در آن خانه دارد؛ یکی از بهترین (و قدیمی‌ترین) موزه‌های دریایی آلمان با نمایشگاه جذاب در تاریخ کشتی‌سازی و تجارت! یکی دیگر از جاذبه‌های محله قدیمی دوسلدورف، بازدید از «موزه هتینس» می‌باشد، جایی که به سرامیک، ظروف و سفال‌هایی با بیش از ۸۰۰ سال قدمت اختصاص داده شده است. پس از کاوش در محله قدیمی، حتماً سری هم به همسایگی آن بزنید، جایی که «تون‌هاله» گنبدی قرار دارد؛ سالن کنسرتی که در سال ۱۹۲۶ ساخته شده و به‌عنوان مرکز ارکستر شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جاذبه های گردشگری دوسلدورف آلمان

 

ساختمان‌های گری | Gehry Buildings

ساختمان‌های بعضی از جسورترین معماران تاریخ در شهر دوسلدورف قرار دارد. یکی از بهترین چیزهایی که می‌توان در این شهر دید، بخش دوباره توسعه یافته‌ی بندر قدیمی شهر است. از نکات برجسته‌ی اینجا بدون شک طراحی ساختمان‌های اداری رسانه بندرگاه توسط فرانک گری است؛ سه ساختار کاملاً مجزا (ساخته شده در سال ۱۹۹۸) که به نظر می‌رسد جاذبه زمین را به مبارزه می‌طلبد، زیرا مانند ژله‌ای که در حالت نیمه لرزان منجمد شده است، کج و خمیده هستند. در آن نزدیکی، معماری برجسته جالب دیگری به نام «برج راین» وجود دارد. این برج مخابراتی با ارتفاع ۲۴۰ متر در سال ۱۹۸۱ با یک سکوی تماشا که منظره‌های فوق‌العاده‌ای از شهر را عرضه می‌کند، ساخته شد. برج راین همچنین دارای یک رستوران گردان در ارتفاع ۱۷۰ متری نیز می‌باشد و بزرگ‌ترین ساعت دیجیتالی جهان نیز بر روی بدنه‌ی این برج قرار دارد.

جاذبه های گردشگری دوسلدورف آلمان

باغ ژاپنی نُردپارکNordpark’s Japanese Garden

نردپارک، یکی از محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌ها، جایی فوق‌العاده برای گشت و گذار است. گذرگاه‌های پهن بی‌شمار، پارک را از بین علفزارهای وسیع و باغ‌های ضمیمه‌اش مانند باغ دلپذیر «لیلی»، قطع می‌کند. از نکات برجسته‌ی دیگر نردپارک مجسمه‌ی «هورس تامر» و باغ ژاپنی است که دومی توسط انجمن ژاپنی دوسلدورف به شهر ارائه شد و در حال به رخ کشیدن لندسکیپ‌های متفاوت متحیر کننده است. از جاذبه‌ی برتر دیگر اینجا می‌توان به موزه‌ی آکوازو لوبک اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری دوسلدورف آلمان

 

 

منبع : eavar.com

1 دیدگاه

 • Nelle گفت:

  I regard something really special in this internet
  site.

  Feel free to surf to my web-site – trading platform
  https://michiganmessage.com/press/caramo-recently-reviews-cars-of-various-premium-brands-on-their-site/21976,

 • ارسال دیدگاه  
  پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
  پر بحث ترین ها
  کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
  طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک