به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

شهر گوریس ارمنستان

جاذبه های توریستی و گردشگری

شهر گوریس ارمنستان یکی از زیباتری شهرهای کشور ارمنستان می باشد که گردشگران عزیز می توانند در کنار دیگر شهر های این کشور نظیر شهر کاپان ارمنستان،شهر مغری ارمنستان و شهر ایروان ارمنستان از آن بازدید کنند.

شهر گوریس ارمنستان یک شهر بسیار زیبا در جنوب استان سیونیک می باشد  که در دره رودخانه گوریس که ۲۵۴ کیلومتر از ایروان و ۶۰ کیلومتر از استان کاپان فاصله دارد ، قرار گرفته است.

گوریس یک جامعه شهری است و دومین شهر مهم استان سیونیک است .در سرشماری سال ۲۰۱۱ جمعیت این شهر ۲۳۲۶۱ نفر گزارش شده است.  گوریس در گذشته به نام های کورس و گوریاک مشهور بوده است.

این شهر دارای ارتفاع ۱۳۸۵ متر از سطح دریا می باشد . کوه های اطراف بسیار معروف این شهر مربوط به قرون وسطی می باشند.  هم چنین پناهگاه حیات وحش گوریس در جنوب شرقی این شهر قرار دارد که مساحت آن ۱۸٫۵ کیلومتر می باشد.

گوریس یکی از مراکز مهم آموزشی در استان سیونیک می باشد؛ دانشگاه دولتی گوریس، در این شهر ۲ کالج، ۷ مدرسه، ۷ مهد کودک، ۲آ موزشگاه موسیقی ، ۲مدرسه ورزشی و یک مدرسه مخصوص هنرها نیز دایر شده است.

شهر گوریس یک شهر کوهستانی با زمستان های برفی معتدل و تابستان های گرم است. متوسط دما در ژانویه ۱٫۳- سانتی گراد و در جولای ۱۹ سانتی گراد است .سطح بارش در این شهر ۵۰۰-۶۰۰ میلی متر است.

کلیسای Bgheno-Noravank

این کلیسا در ۱۶ کیلومتری شهر گوریس واقع شده است. کمی دور تر از بزرگ راه که تقریبا چند کیلومتر می شود، یک کلیسا وجود دارد که به دلیل دور بودن کمتر مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفته است. این کلیسا Bgheno Noravank نام دارد. با کلیساهای کوچک اطرافش احاطه شده که پیشنهاد می کنیم آن را ببینید و اگر به جایی رانندگی می کنید، در اینجا بایستید و کمی استراحت کنید.

http://tourism7.com/wp-content/uploads/2018/11/5bf3e215d896e.jpg

کلیسای Tatev

این کلیسا در ۳۰ کیلومتری جنوب غرب شهر گوریس در کشور ارمنستان واقع شده است. روی نقشه این کلیسا نزدیک به نظر می آید اما به دلیل خراب بودن جاده، باید کمی مراقب بود. این کلیسا ۸۵۰ متر بالای صخره قرار دارد. یک پل این غار را به رودخانه منتهی می کند که اگر به طبیعت علاقه دارید، می توانید صخره نوردی نیز انجام دهید.

اگر با ماشین قرار بود به کلیسا بروید، حتما ماشینی بگیرید که دارای چرخ های ATV  باشد.

در میان راه گوریس تا کلیسای tatev، صخره ها و غار­های زیبایی وجود دارد که می توانید حتما از آن ها عکس بگیرید.

http://tourism7.com/wp-content/uploads/2018/11/5bf3e2169f569.jpg

 

کلیسای Tsitsernavank

این کلیسا در ۸ کیلومتری شمال Karabakh واقع شده است. این کلیسای بسیار زیبا به دلیل ویران شدن در زمان گذشته، دوباره بازسازی شده است.

در گوریس چه بخوریم؟

در شهر گوریس، می توانید کافه های کوچک، پیتزا فروشی و همچنین رستوران های کوچکی پیدا کنید که دارای غذا های سنتی می باشند.

http://tourism7.com/wp-content/uploads/2018/11/5bf3e217873fc.jpg

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک