به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

جاذبه های توریستی میلان

جاذبه های توریستی و گردشگری

این شهر که در حد فاصل بین کوه های آلپ و آپنین واقع شده دارای مراکز بزرگ فروش لباس است. میلان که در استان لمباردی واقع شده شب های خاطره انگیزی را برای جهانگردان به جای می گذارد و سوای مناطق تفریحی بسیاری که دارد، نمایشگاه ها و موزه های زیبایی را در پیش چشمان ما می گذارد.
میلان شهری زیبا و مدرن است که توانسته ترکیبی از ایتالیای دیروز و امروز را در معرض دید همگان قرار دهد. این شهر علاوه بر آن که از نظر هنری بسیار غنی است، تاریخ و فرهنگی منحصر به فرد دارد و امروزه پایتخت تجارت، مد و موسیقی کشور ایتالیا به حساب می آید.
این شهر شمالی ایتالیا، یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و دیدنی ترین آثار تاریخی را در خود جای داده است.
بزرگ ترین طراحان مد ایتالیا سعی کرده اند تا در نزدیکی مرکز شهر و در چارسوق مد، بوتیک و مغازه ای برای خودشان دست و پا کنند.
مهمترین آکادمی های آموزش طراحی اروپا در میلان واقع شده اند. بازار سهام اصلی ایتالیا در این شهر است و همین امر باعث شده تا شرکت ها و موسسات مالی مهم ایتالیا سر از شهر میلان در آورند. هنر موسیقی این شهر آوازه ای جهانی دارد و بزرگ ترین نمایشگاه بین المللی اروپای جنوبی در شهر میلان واقع شده است، میلانی ها به این نمایشگاه بزرگ فیه می گویند.
شهر میلان در دشت های جنوبی کوه های آلپ ایتالیا واقع شده است. این شهر فاصله ی چندانی با دیگر شهرهای دیدنی ایتالیا ندارد. اگر از سوار شدن به قطار خوشتان بیاید، باید گفت که فاصله این شهر تا شهرهای زیبای فلورانس و ونیز را می توانید در چند ساعت طی کنید. با یک ساعت رانندگی می توانید خود را به کوه ها و تپه های شمال شهر برسانید و در آن جا به اسکی بپردازید. فاصله میلان تا کنار دریا آن قدرها هم زیاد نیست و فقط به دو ساعت رانندگی نیاز دارد. سفر کردن با قطار به کشورهای فرانسه، سوئیس و اتریش خیلی آسان صورت می گیرد و این در حالی است که جزایر یونانی و اسپانیایی از شما چندان دور نیستند.

آب و هوای میلان

گرمی هوای این شهر از ماه ژوئن آغاز می شود و تا ماه سپتامبر ادامه می یابد. در ماه سپتامبر میزان بارش در این شهر به حداکثر خود می رسد. زمستان این شهر خیلی سرد است ولی با این حال کمتر اتفاق می افتد که در آن برف ببارد. متوسط دمای هوای میلان در زمستان بین صفر تا ۱۰ درجه سانتیگراد است و برای تابستان بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد.
با وجود آن که رشته کوه های آلپ در شمال ایتالیا مانع از عبور جبهه هوای سرد به سمت میلان می شوند، ولی زمستان این شهر خیلی سرد است. شهر میلان که دارای آب و هوای مدیترانه ای است تابستان های خوبی دارد. هر چند، بعضی شکوه دارند که آب و هوای میلان در بین ماه های فوریه تا دسامبر خیلی گرم است اما این گرما برای بسیاری از بازدیدکنندگان خوشایند است. در ماه آگوست می توان سیل فرار میلانی ها را از شهرشان دید. آن ها معمولا در این ماه از گرمای زیاد شهر فرار می کنند و به سواحل نزدیک می گریزند. خیلی از جهانگردان از این فرار میلانی ها تبعیت می کنند.

غذای مردم میلان

مردم شهر میلان ذائقه ای خاص دارند. اگر ساکنان جنوب ایتالیا عاشق پاستا (غذاهایی نظیر ماکارونی و مشتقات آن) هستند، در عوض میلانی ها به غذای پولنتا عشق می ورزند. آن ها پولنتا را در کنار مقداری برنج صرف می کنند. مهم ترین غذاهای مورد علاقه ی میلانی عبارتند از ریسوتو (برنج زرد زعفرانی)، کتلت میلانی (گوشت چرخ کرده گاو) و اوسوبوکو (خوراک ران گوساله).

حمل و نقل در میلان

شهر میلان دارای سه خط مترو است. این خطوط حمل و نقل شهری دارای ایمنی کافی هستند و با آن ها تقریبا می توان به همه جای این شهر رفت. اگر می خواهید به جایی بروید که متروها قادر نیستند شما را ببرند، آن وقت باید از اتوبوس و ترامواهای دقیق و منظم شهر میلان استفاده کنید. بلیط اتوبوس در میلان چندان هم ارزان نیست.

دیدنی های میلان

کلیسای دومو

http://tourism7.com/wp-content/uploads/2017/12/5a21d83b7e1dd.jpg

کلیسای دومو یکی از مهمترین جاذبه های توریستی ایتالیا است. این کلیسای عظیم و سفید، قلب شهر میلان را در اختیار خود دارد.
کلیسای عظیم دومو، یکی از بزرگترین کلیساهای جهان است. این کلیسا دارای ۱۳۵ مخروطه و ۳۴۰۰ مجسمه است. دستور ساخت این کلیسا در سال ۱۳۸۶ توسط جان گاله آتسوویسکونتی صادر شد، اما عملیات پایانی احداث این کلیسا در اوایل قرن هجدهم به پایان رسید. این کلیسا جزئی از معماری گوتیک ایتالیا به حساب می آید و طی قرن های گذشته طرح آن چندین بار دچار تغییر شده است. آن چه که ما امروزه از نمای بیرونی و داخلی آن می بینیم، ترکیبی از سبک های طراحی و معماری است. بخش داخلی این کلیسا بسیار تاریک است، درحالی که ورودی آن کاملا نورگیر است. فضای داخل این کلیسا پر است از شیشه های رنگی. این کلیسای چهار گوشه پر است از غرفه های اعتراف گیری از گناهکاران. بر این غرفه ها برچسب هایی وجود دارد که تاریخ افتتاح غرفه اعتراف گیری و نام پدر روحانی اعتراف گیرنده بر آن نوشته شده است. بعضی از این غرفه های اعتراف گیری، نسبت به دیگر غرفه ها طرفداران بیشتری دارد. این موضوع را می توان از صف های طویلی که در جلو بعضی غرفه ها تشکیل شده است، فهمید.
درست در جلوی درگاه ورودی این کلیسا، پلکانی قرار دارد که در پایین آن بازمانده های کلیسای قدیمی دومو نگهداری می شود. در همان قسمت، کلیسایی وجود دارد که باید برای ورود به آن بلیط تهیه کرد. اما در آن جا برای کسانی که تمایلی به دیدن خرابه ها و اشیای کهنه ندارند، چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد. مهمترین بخش دیدنی این عمارت بزرگ، بام آن است. در آن جاست که می توان منظره زیبای شهر میلان را در زیر پای صدها مجسمه مرمری دید. بلیت بازدید از بام دومو ۵/۳ یورو است. اگر کسی بخواهد با آسانسور خود را به بام برساند، باید ۵ یورو پرداخت کند.
یکی از مجسمه های بام دومو بالاتر از بقیه مجسمه ها قرار گرفته است. این همان مجسمه حضرت مریم است که از بالا بر شهر میلان نگاه می کند. این مجسمه که در سال ۱۷۷۴ در این کلیسا جای گرفته است، مادونینو یا مریم کوچک نام گرفته بود. این در حالی است که ارتفاع این مجسمه بیش از ۴ متر است.
کلیسای دومو در مرکز شهر میلان و در میدان دومو قرار دارد و فاصله آن تا دیگر جاذبه های توریستی این شهر چندان زیاد نیست. یک ایستگاه مترو در جلو آن واقع شده که به نام ایستگاه مترو دومو معروف است.
همچون تمامی کلیساهای ایتالیا، ورود به کلیسای دومو کاملا رایگان است، اما بازدیدکنندگان باید مراقب باشند تا در هنگام بازدید از مکان های مقدس، از لباس هایی که برهنگی تن را به معرض نمایش می گذارد، پرهیز کنند. مثلا مردها حق پوشیدن شلوارک ندارند و زن ها نباید بالای پاها و حتی شانه هایشان معلوم شود.
در میان جشن های شهر میلان، جشن باشکوهی به نام جشن میخ وجود دارد. این جشن در کلیسای بزرگ دومو و در روزهای ۱۵ تا ۱۸ سپتامبر برگزار می شود. طی این مراسم اسقف اعظم میلان با دستگاه بالابر به طرف سقف کلیسای دومو می رود تا میخی را در سقف کلیسا مرمت کند. این میخ به طور سمبولیک همان میخی است که حدود ۲۰۰۰ سال پیش بر دست ها و پاهای مسیح کوبیده شده است. در این جشن نه تنها مسیحیان که افرادی با اندیشه سکولار نیز شرکت می کنند.

مرکز مد ایتالیا

در این که شهر میلان مهم ترین شهر برگزار کننده نمایش های مد در اروپا است، تردیدی وجود ندارد.

http://tourism7.com/wp-content/uploads/2017/12/5a21d83bc360d.jpg

همه ساله بین ماه های سپتامبر و اکتبر، جهانیان چشم بر شهر میلان دارند تا ببینند نوآوری های شگفت انگیز طراحان میلانی برای خلق لباس های شیک چیست.
در شهر میلان علاوه بر انیستیتو و استودیوهای فراوانی که برای مد لباس وجود دارد، مدارسی نیز برای آموزش طراحی وجود دارد. آن چه که طراحان میلانی به طور تخصصی دنبال می کنند رشته ها و شاخه های فراوانی دارد. از جمله طراحی لباس های تابستانه و زمستانه برای مردان و زنان، طراحی کفش، طراحی کلاه، طراحی دستکش، طراحی صفحه ساعت مچی، طراحی جواهرات، ساخت و تولید انواع لوازم آرایشی و عطریات و به طور کلی تمامی آن چه که به آن استایل گفته می شود.
طراحان ایتالیایی و به خصوص کمپانی هایی که به طراحی لباس های زنانه و مردانه می پردازند، علاقه زیادی دارند تا دانش خود را از طریق آموزش در اختیار طراحان جوان تر قرار دهند. هر چند که بسیاری از منتقدان، اعتقاد دارند که این کار به دلیل آن صورت می گیرد که کمپانی های طراحی لباس قصد دارند تا از این طریق کسب درآمد کنند.
با وجود آن که شهر میلان بزرگ ترین شهر ایتالیا نیست، ولی این شهر توانسته است در رقابت های مد جهانی شرکت کند و رقیبی مهم برای مد پاریس و نیویورک به شمار بیاید.
مقر اصلی کمپانی هایی نظیر جورجیو آرمانی، روبرتو کاوالی و ورساچه در میلان است. با کمی پیاده روی می توان از مرکز شهر به منطقه ی مثلث طلایی رفت. در این منطقه بهترین طراحان لباس میلان، به عرضه محصولات خود می پردازند.

اپرای هاوس لااسکالا

http://tourism7.com/wp-content/uploads/2017/12/5a21d83cbaf01.jpg

 

اپرای هاوس لااسکالا، افتخار هنر میلان، معروف ترین سالن اپرای جهان است.
این سالن اپرا در سال ۱۷۷۸ افتتاح شد و از آن هنگام تاکنون ۷ نسل از مردم میلان از این سالن اپرا استفاده کرده اند. علاقه مندان به برنامه ی اپرا، این سالن اجرا را دل انگیزتر از دیگر سالن ها می یابند، زیرا پرده ها و صندلی های آن یادآور روزگار کهن است. دو سالن بزرگ نیز در این اپرا به وردی اختصاص دارد. وردی بسیاری از آثار خود را در این سالن ها تنظیم کرد.

شام آخر

شام آخر، شاهکار لئوناردو داوینچی است. این نقاشی دیواری بین سال های ۱۴۹۵ تا ۱۴۹۷ کشیده شد و بعدها شهرتی جهانی یافت. جهانگردان می توانند این نقاشی را بر دیوار سالن کوچکی در صومعه سانتاماریا دلاگراتزیا ببینند. این نقاشی دیواری، مسیح و حواریونش را در حال تناول آخرین شام نشان می دهد؛ اما این لحظه ای است که مسیح به یارانش می گوید یکی از شما به من خیانت خواهد کرد. در گذر سال ها این نقاشی کاملا پوسیده و بارها مورد تخریب قرار گرفته است. حدود بیست سال پیش این نقاشی بازسازی و مرمت شد. برای مشاهده نقاشی، بازدیدکنندگان باید بلیط رزرو کنند و این درحالی است که مدت بازدید فقط ۱۵ دقیقه است و بازدیدکنندگان باید در دسته های کوچک وارد سالن شوند.

آموزشگاه های میلان

پس از پروجا و سیه نا، یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای فراگیری زبان ایتالیایی، شهر میلان است. برنامه های آموزشی آکادمی ها و انیستیتوهای این شهر به گونه ای طراحی شده اند تا نیازهای همه افراد را برآورده کنند. از دهه ۱۹۹۰ آموزشگاه های مرکز شهر میلان در تلاش بوده اند تا دانشجویان زبان ایتالیایی را از دیگر نقاط جهان به این شهر راهنمایی کنند. این آموزشگاه ها سعی بر آن داشته اند تا برای دانشجویان زبان ایتالیایی بهترین امکانات و جذاب ترین فضای آموزشی را فراهم کنند. کلاس های هنری میلان نیز با بهترین استانداردها ساخته و طراحی شده اند. شادابی معلمان و اساتید میلانی از مهمترین مشخصه های بارز این قبیل کلاس ها و دوره های آموزشی است.

مسابقات F1

برگزاری مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک در میلان شهرتی جهانی دارد، اگر کسی عاشق سرعت و اتومبیل رانی باشد می تواند شهر میلان را انتخاب کند، زیرا شهر میلان یکی از میزبانان پرو پا قرص مسابقات جایزه بزرگ ایتالیا است. در بین کمپانی های شرکت کننده در این مسابقات نام سازندگانی چون جگوار و فراری نیز به چشم می خورد. این اتومبیل ها عموما در مسابقات فرمول یک شرکت می کنند. متوسط سرعت خودروها در این مسابقات ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است. میلان برای برگزاری این مسابقات پیست زیبایی به نام مونتسا در شمال شرقی شهر دارد.

استادیوم جوزپه مئاتسا

استادیوم زیبای جوزپه مئاتسا هم که استادیوم مشترک تیم های قدرتمند میلانی است از جاذبه های این شهر به حساب می آید. این استادیم که در رده بندی یوفا جزو استادیوم های ۵ ستاره است ۸۵۸۴۷ گنجایش دارد. این استادیوم دارای ۲۵۰۰ صندلی V.I.P و ۲۰۰ صندلی خبرنگاران است. این استادیوم همیشه شاهد دیدارهای جذابی چون دربی میلانو و دربی ایتالیانو بوده که تماشاگران زیادی از آن دیدن کرده اند.
در ورودی ۲۱ استادیوم، موزه ی تیم های اینتر و میلان قرار دارد که هر روز از ساعت ۱۰ صبح باز می شود و بلیت ورودی آن ۱۲.۵ یورو است.

http://tourism7.com/wp-content/uploads/2017/12/5a21d83eb18c6.jpg

 

منبع : visa-tour.com

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک