به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

دریاچه عجیب خال خالی در کانادا

جاذبه های توریستی و گردشگری

دریاچه عجیب خال خالی کانادا با نام Liluk یا Spotted در استان بریتیش کلمبیا همه ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان جذب می‌کند. این دریاچه دارای غلظت بسیار بالایی  از مواد معدنی مختلف مثل منیزیم سولفات، کلسیم و سدیم سولفات است. همچنین حاوی غلظت بالایی از هشت ماده معدنی دیگر و دوزهای کوچکی از چهار ماده معدنی مثل نقره و تیتانیوم دارد.

بیشتر آب این دریاچه در تابستان بر اثر گرما بخار می‌شود و نقطه‌های بزرگی از موادمعدنی به جا می‌ماند. با توجه به ترکیب مواد معدنی باقی مانده، نقطه‌ها سفید، زرد کم رنگ، سبز یا آبی هستند. این نقطه‌ها عمدتا از منیزیم سولفات تشکیل شده اند که در تابستان کریستالی می‌شود تا گذرگاه‌های بیضی در اطراف و بین نقطه‌ها ایجاد کند.

هنگام جنگ جهانی اول مواد معدنی دریاچه برای تولید مهمات برداشت می‌شد. به کارگران چینی گفته شده بود روزانه یک تن نمک از سطح دریاچه برداشت کنند و سپس به کارخانه‌های مهمات شرق کانادا انتقال می یافت. وجهه درمانی این آب‌ها هزاران سال است که برای ساکنان محلی و سرخپوستان محلی شناخته شده است و بعنوان مسکن درد و ناراحتی مورد استفاده قرار می گرفته است.

این دریاچه درواقع به مدت ۴۰ سال متعلق به خانواده ارنست اسمیت بود. در سال ۱۹۷۹ بومیان تلاش کردند که این درباچه را از او بخرند وکماکان به عنوان محل مقدس خود حفظ کنند. پس از ۲۰ سال تلاش در نهایت در سال ۲۰۰۱ موفق شدند ۲۲ هکتار از زمین را به قیمت ۷۲۰ هزار دلار از صاحبان قبلی بخرند.

امروزه پیرامون دریاچه حصار کشیده شده تا دسترسی به آن محدود شود، اما می‌توان منظره زیبای آن را از بزرگراه مجاور مشاهده کرد.

 

 

 

 

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک