به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳

جزایر شهر تورنتو

جاذبه های توریستی و گردشگری

جزایر تورنتو ، رشته جزیره های کوچکی در دریاچه اُنتاریو که در جنوب شهر قرار گرفته اند. موقعیت این سایت، در غرب دریاچه و درست در همسایگی کناره ساحلی مرکز شهر است. اگرچه برخی از وسایط نقلیه اجازه ورود به این سایت را دارند، ساکنین اش به عنوان بزرگ ترین جمعیت شهری به دور از وسایط نقلیه موتوری در آمریکای شمالی به شمار می روند.

گستره این جزیره ها روی هم به سیصد و سی هکتار می رسد؛ دورترین و بزرگ ترین شان جزیره کانونی(Center island) است که با شمایلی کمانی راه آب های شرقی و غربی را شکل داده است. آلگونکوین و المپیک دیگر جزیره های بزرگ اند که اولی بیشتر مسکونی و دومی هم زمین پارک است.

مدرسه همگانی علوم طبیعی شهر در جزیره سِنتر قرار دارد. جزیره وآرد هم که در کناره شرقی این جزیره است مانند آلگونکوین یک جزیره مسکونی ست. لنگرگاه جزیره سنتر و پارک تفریحی سنترویل هم در جزیره میانی قرار گرفته اند.نام جزیره های کوچک تر هم در زیر آمده است.

جزایر کوچک تورنتو

جزیره ماگز(Muggs) 

جزیره جنگلی

جزیره مار(Snake)

جزیره چیپوا جنوبی(south Chippewa)

جزیره جنوبی تورنتو

جزیره باشگاه سلطنتی قایق رانی(RCYC: Royal Canadian Yacht Club)

سرگرمی ها و امکانات سایت

در تابستان سرگرمی های گوناگونی برای بازدیدکنندگان جزیره ها فراهم است که در زیر به برخی از آنها اشاره شده:

جشنواره موزیک الکترونیکی. در ماه های جولای، اگست و سپتامبر.

.Artscape Gibraltar Pointاینجا یک گالری بزرگ برای هنرمندان ساکن جزیره هاست و فضایی هم برای بازدیدکننده های هنرمند دارد.

مسیر مارپیچ(maze). که در ماه آگست بازسازی اش تمام می شود.

کرایه بلم. در سطح شهر جاهای زیادی هستند که شما می توانید از آنجا بلم کرایه کنید. چنانچه حس ماجراجویی و میل به آفتاب گرفتن داشته باشید پدال زدن بهترین روش برای گشت زنی در کناره های این جزیره هاست.

بولینگ روی چمن. در باشگاه جزیره وآرد امکان پذیر است.

ماندن و استراحت در مهمانخانه

کرایه دوچرخه

ورزش: تنیس، فوتبال، بیس بال، والیبال ساحلی

یوگا و تای چی

پاروزنی ایستاده بر بورد(SUP). در کناره های دریاچه مرجانی جزیره وآرد

راه های دسترسی به جزایر تورنتو

هواپیما

بخش پیش آمده شمال غربی جزیره ها، محل قرار گیری فرودگاه بیلی بیشاپ شهر تورنتوست. این فرودگاه بیشتر برای حمل و نقل هوایی شهری ست که خط های هوایی، آموزش پرواز، پروازهای بالگردها و پروازهای شخصی را در بر می گیرد.

اتوبوس دریایی

سه مسیرهمگانی اتوبوس دریایی امکان دسترسی بازدیدکنندگان و ساکنین را به جزیره ها فراهم می کنند و مسیر چهارمی هم ویژه جابجایی مسافرها و اتومبیل ها در مسیر کنارآب منتهی به خیابان بَث هِرست و فرودگاه است.

همزمان با سرویس دهی اتوبوس دریایی همگانی، چندین باشگاه قایقرانی و لنگرگاه قایق های شخصی هم در جزیره ها برای سرویس دهی به اعضاء و مهمان ها در دسترس است.

 

راه زمینی

همه راههای میانی جزیره ها آسفالته و فقط یک مسیر بلند در منتهی الیه جنوبی جزیره وآرد(Ward) چوبی ست. رفت و آمد وسایط نقلیه موتوری صرفا محدود به وسایط نقلیه خدمات رسانی شهر تورنتو می باشد. دوچرخه سواری در این سایت محدودیتی نداشته و علاقمندان می توانند دوچرخه های(غیربرقی) شان را همراه با خود به اتوبوس دریایی ببرند. شش پل از پلهای جزایر برای پیاده روی، دوچرخه سواری و تمام وسایط نقلیه زمینی تعبیه شده است. اتوبوس جزیره که میان جزیره وآرد و فرودگاه جزایر خدمات پرسرعت ارائه می کند بیشتر در خدمت ساکنین جزیره و کارمندان پارک است.

جاذبه های توریستی جزیره سیسیل ایتالیا

جزیره مادیرا پرتغال

جزیره کائوآئی هاوایی

 

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک