به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

جمعیت دبی

جاذبه های توریستی و گردشگری

جمعیت دبی
دبی یکی از محبوبترین مقصد های گردشگری در دنیا است که هیجان انگیزترین و دیدنی ترین مکانهای زیبای دنیا را در خود جای داده است.

این شهر شگفت انگیز و لوکس و مدرن به یکی از مهمترین ترین شهرهای دنیا تبدیل شده است و هر کسی دوست دارد حداقل یک مرتبه هم شده از آن دیدن کند و محو زیبایی آن شودو نکته مهم اینجاست به دلیل فاصله کم شهر دبی با ایران این مقصد را برای ایرانی ها در تور دبی محبوب تر و پر طرفدارتر کرده است.
با معراج گشت آسمان همراه باشید تا شما را با جمعیت این شهر مدرن در تور دبی آشنا نماییم.

یک چهارم از جمعیت کل امارات اصلیت ایرانی دارند

 

جمعیت شهر دبی

مساحت شهر دبی ۱/۴۹۷ مایل ( ۴/۲۸۷ ،۱ کیلومتر مربع )  می باشد و تراکم جمعیت بیش از ۱۸/۴۰۸ بر کیلومتر مربع که این مقدار بیش از ۸ برابر کل کشور است.

دبی اولین شهر گران قیمت در منطقه و بیستمین شهر گران قیمت از نظر گردشگران تور دبی در جهان است.
نکته قابل توجه اینجاست که در سال ۲۰۰۵ میلادی ۱۷ درصد از جمعیت شهر دبی را اتباع اماراتی و همچنین نزدیک به ۸۵ درصد از جمعیت این شهر را مهاجران اتباع آسیایی تشکیل می دهند که عمدتا%۵۱  هندی ، %۱۶ بلوچی ، %۹ بنگلادشی ، %۳ فیلیپینی و نزدیک به ۳۰٫۰۰۰ نفر از مردم سومالی می باشند. یک چهارم از جمعیت کل امارات هم اصلیت ایرانی دارند.
این کلان شهر با ساختمان های بلند قامتش توانست توجه مردم جهان در تور دبی را به سمت آسمان خراش های متعدد و زیبایش جلب نماید به همین دلیل است که تقریبا %۹۶ از جمعیت دبی ، اهل این شهر نیستند.
از سال ۲۰۰۹ میلادی دبی پرجمعیت ترین شهر آن به شمار می رود. دبی که در خط ساحلی شمالی امارات متحده عربی واقع شده است شاهد پدیده تبدیل شدن از یک شهر به یک مرکز کسب و کار جهانی و منطقه گردشگری در جهان بوده است.
با توجه به افزایش سرمایه گذاری و فرصت های شغلی بسیار زیاد در دبی شمار قابل توجهی مهاجر در آن وجود دارد که بخش عمده جمعیت مقیم آن را تشکیل می دهند.

 

جمعیت دبی تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی

در این میان شهر دبی بر اساس آخرین آماری که منتشر شده است در خصوص جمعیت این امارات زیبا ، در حدود یک میلیون و ۹۸۳ هزار نفر در آن سکونت کرده اند و بر این اساس جمعیت دبی در طول سال جاری میلادی در حدود ۸۴ هزار نفر نسبت به آخر سال گذشته افزایش یافته است.

افزایش جمعیت دبی

 

افزایش جمعیت دبی

جمعیت شیخ نشین دبی در سال گذشته بیش از ۵٫۶۶ درصد افزایش یافته و طی سال گذشته میلادی از مرز ۲ میلیون . ۴۸۹ هزار و ۶۳۰ نفر نیز گذشته است که نسبت به سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۵٫۶۶ درصد افزایش را نشان می دهد.
بر اساس آخرین تحقیقات بیش از ۳۹ نفر عمر بالای ۱۰۰ سال دارند که از این تعداد ۲۳ نفر زن و ۱۶ نفر مرد هستند و بیش از ۳۳۵ نفر نیز بین ۹۰ تا ۹۴ سال سن دارند.

 

منبع : mgairan.blog.ir

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک