به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

دهکده فیل های پاتایا ( elephant village )

جاذبه های توریستی و گردشگری

دهکده فیل های پاتایا ( The Elephant Village )
دهکده فیل های پاتایا یک شرکت خصوصی است که به صورت غیر انتفاعی اجرا می شود و پس از اتمام هزینه های کسر شده ، تمام درآمد حاصل از خوراک ، پرداخت صورتحساب های پزشکی و به طور کلی مراقبت از فیل ها صورت می گیرد.

این مجموعه نه حمایت دولتی و نه حمایت از هر شرکت بزرگ یا سازمان بین المللی را دریافت نمیکند .
با معراج گشت آسمان همراه باشید تا شما را با یکی از بهترین مناطق گردشگری تور تایلند و تور پاتایا آشنا نماییم.

تمامی هزینه بلیط شما صرف نگهداری از حیوانات می شود

 

تاریخچه دهکده فیل های پاتایا

دهکده فیل های پاتایا در سال ۱۹۷۳ میلادی تاسیس شد و هدف اصلی تاسیس این مکان نگهداری و مراقبت از فیل هایی که توان کار کردن نداشتند  و یا از کار افتاده بودند ، بوده است.

این دهکده فیل ها در شهر پاتایا در کشور تایلند واقع شده است .

از آنجایی که این فیل های بامزه و مهربان هنوز قادر به انجام برخی از کارها از جمله : سواری دادن یا اجرای نمایش های گوناگون بودند مسئولین را به این فکر وا داشت که یک مکانی برای آنها تعبیه کنند و آنجا را به یک منطقه توریستی برای مسافران تور تایلند تبدیل نمایند .

این دهکده سالیان سال محل نمایش فیل های پیر و ناتوان شد و استقبال عموم مردم و گردشگران باعث شد در طول سالهای متوالی تبدیل به یکی از مناطق گردشگری تایلند در این شهر زیبا شود و نه تنها موجب جذب توریست به این کشور شد بلکه موجب درآمد زایی برای تامین و نگهداری از فیل ها نیز شده است و نکته قابل توجه آن اینجاست که برای فیل ها نیز خوشایند و لذت بخش تر به نظر می رسید.

elephant village

 

آشنایی با دهکده فیل های پاتایا

اگر بخواهیم به این دهکده زیبا را برایتان شرح دهیم بسیار طولانی است که در نوشتن قادر به بیان زیبایی و بکر بودن آن نیستیم ولی اگر شما قصد سفر با تور تایلند به این مناطق گردشگری تایلند هستید می توانید یک روز بیاد ماندنی و جالب را رقم بزنید.
از مهمترین و در عین حال جالب ترین کارها در این دهکده می توان به فیل سواری اشاره کرد که نه تنها تجربه هیجان انگیزی است بلکه طبیعت های بکر و دست نخورده جنگل های این منطقه را از نزدیک مشاهده و لذت ببرید.
از دیگر تفریحات این دهکده این است که بعد از فیل سواری شما می توانید به نمایش فوتبال فیل ها ، حمام کردن آنها در رودخانه ها ، و سایر نمایش های جذاب آنها بپردازید و همچنین برای پذیرایی گردشگران تور تایلند انواع میوه های ناب گرمسیری و فصلی و انواع نوشیدنی های محلی را تجربه کنید و تهیه نمایید و نکته جالب اینجاست که این میوه ها را از باغ های اطراف می چینند و در اختیار شما قرار می دهند.
یک نکته مهم و اساسی هست که شما با بازدید این فیل ها نه تنها تجربه منحصر به فردی برای شماست بلکه شما با تهیه بلیط نیز یک عامل نجات دهنده زندگی به حیات وحش شده اید زیرا تمامی این هزینه ها توسط شما بازدید کننده ها و مسافران تور تایلند ، صرف بقای حیوانات در حال حاضر و آینده شان میشود.
لذت بردن از فیل سواری از طریق زمین های زیبا و بوته های سبز به مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه (یک صندلی مشترک برای ۲ نفر) و پس از توقف کوتاهی در خانه ابریشم ، بازدید کنندگان به وسیله لندروور به روستای فیل برمیگردند .

فیل سواری در دهکده ، چهار بار در روز با اولین سفر در ساعت ۹ صبح شروع می شود .

سفرهای دیگر در ساعت ۱۰:۳۰ ، ۱۲:۳۰ و ۱۶:۰۰ انجام می شود.

 

بلیط ، مکان و ساعت بازدید دهکده فیل های پاتایا

این دهکده فیل ها در شهر پاتایا واقع شده است و برای تهیه بلیط و بازدید از دهکده فیل ها باید مبلغ ۲۰۰۰ بت تایلند یعنی تقریبا ۲۵۰ هزار تومان پرداخت کنید که تفریحات آن عبارت است از :
یک ساعت فیل سواری که حدود نیم ساعت آن در جنگل های اطراف با فیل ها قدم میزنید.
بازدید از انواع کارگاههای ابریشم بافی در دهکده با نمایش مردمی از نوع آداب و پوشش محلی
قایق سواری در دریاچه دهکده و در آخر با گاری به دهکده برمی گردید.
سرو شام ، نوشیدنی  و میوه های محلی بوفه ( غذاهای محلی )
دهکده فیل های پاتایا ، هر روز از ۱۰:۳۰ صبح تا ۱۶:۰۰ بعد از ظهر به روی تمامی گردشگران تور تایلند باز است.

Khun Phairat

مدیرعامل دهکده فیل های پاتایا ، خون فیرات ( Khun Phairat )

خون فیرات معروف به عنوان استعداد Lukpad تایلند شناخته شده است .

دارای سی فیل و با استخدام صد کارمند برای مراقبت از آنها کار خود را استارت زد .

او هر روز سه نمایش را سازماندهی می کند و بیش از ۱۰۰۰ بازدید کننده به نمایشگاه می پیوندند تا نمایش های ۹۰ دقیقه ای فیل ها را تماشا کنند .

Khun Phairat به عنوان مدیر عامل روستای فیلد پاتایا این نمایش را طراحی کرد.

این نمایش از یک روز معمولی در زندگی یک فیل شروع میشود ابتدا که حمام فیل ها به نمایش گذاشته میشود و بعد فوتبال بازی و نمایشهای مختلف دیگر و او می گوید اگر شما قصد دیدن یک سیرک را دارید این دهکده سیرک نیست اینجا محل زندگی واقعی فیل های من است که بسیار آرام و طبیعی زندگی ، بازی و تفریح می کنند و شما به راحتی می توانید این را از نزدیک ببینید .

خون فایرات تربیت و برخورد با آنها را کاملا می شناسد و مطابق سلیقه خود فیل ها با آن رفتار می کند و سبک زندگی فیل ها به طور کاملا زنده و واقعی به گردشگران تور تایلند نشان میدهد .

هدف اصلی خون فیرات و جمله معروف و همیشگی آن این است که این ما هستیم که برای فیل ها و بچه ها و خانواده آنها کار می کنیم و ما تضمین می کنیم که فیل ها ما به خوبی نگهداری و درمان می شوند و از بازدید کنندگان می خواهیم که از آنها ترسی نداشته باشند چون ما به آنها آموزش های لازم را داده ایم و با شما ارتباط خوبی خواهند گرفت و با شما حتما دوست خواهند شد.
در دهکده فیل های پاتایا فضای زیادی برای تغذیه و نوشیدنی های بسیار متنوع گرمسیری آماده و از شما دعوت میکنیم حتما در سفر خود با تور تایلند به این مناطق گردشگری سری بزنید مطمئن باشید برایتان سفری خاطره انگیزی به ارمغان خواهد گذاشت.

منبع : mgairan.blog.ir

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک