به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

آوسبیلدونگ دندانپزشکی آلمان

جاذبه های توریستی و گردشگری

آوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان یکی از بهترین و معتبرترین برنامه‌های آموزشی در سطح جهان است. استاندار‌های بالای آموزشی، تجهیزات پیشرفته، اساتید مجرب و برنامه‌های کارورزی گسترده از ویژگی‌های برجسته این دوره‌ها هستند. سالانه تعداد زیادی از مهاجران برای استفاده از این فرصت به آلمان مهاجرت می‌کنند. افراد در آوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان به صورت عملی با کار در آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌های دانشگاهی، مهارت‌های بالینی و فنی مورد نیاز را فرا می‌گیرند. پس از فارغ‌التحصیلی، دندانپزشکان جدیدالورود باید دوره کارورزی سه ساله را بگذرانند.

مشاوره رایگان برای آوسبیلدونگ آلمان

در این مرحله آن‌ها به کار در کلینیک‌ها و مطب‌های دندانپزشکی مشغول می‌شوند و تحت نظارت دندانپزشکان مجرب، مهارت‌های بالینی خود را تکمیل می‌کنند. کارورزان ضمن کار با بیماران، در سمینارها و کارگاه‌های آموزشی نیز شرکت می‌کنند. پس از اتمام موفقیت‌آمیز دوره کارورزی، آن‌ها مجوز رسمی فعالیت به عنوان دندانپزشک مستقل را دریافت می‌کنند. بنابراین سیستم آموزش دوگانه در دندانپزشکی آلمان، ترکیبی از آموزش آکادمیک در دانشگاه و کسب تجربه عملی از طریق کارورزی است که باعث می‌شود دندانپزشکان جوان هم از دانش نظری قوی برخوردار باشند و هم آمادگی لازم برای کار بالینی مستقل را کسب کنند.

شرکت توسعه فرصت فردا حامی شما برای مهاجرت از طریق آوسبیلدونگ به آلمان است تا بتوانید از طریق دندان پزشکی در آلمان به رویای های خود برسید.

آوسبیلدونگ دندانپزشکی آلمان

آوسبیلدونگ دندانپزشکی آلمان

آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشکی

پس از فارغ‌التحصیلی از دوره ۵ ساله آوسبیلدونگ دندانپزشکی و گذراندن امتحان دولتی، دندانپزشکان موظف هستند تا دوره سه ساله دستیاری را بگذرانند. از همین رو باید به آوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان به صورت دستیاری هم توجه داشت. هدف از دوره دستیاری ارتقای مهارت‌های بالینی و آشنایی با روش‌های تشخیص و درمان پیشرفته در دندانپزشکی است. دستیاران معمولاً در بیمارستان‌های دانشگاهی و درمانگاه‌های تخصصی مشغول به کار می‌شوند تا تحت نظارت متخصصان، تجربه کار بالینی کسب کنند. در طول دوره دستیاری، آن‌ها بخش‌های مختلفی همچون جراحی دهان، فک و صورت، ارتودنسی، رادیولوژی، درمان ریشه، پریودانتیکس، پروتزهای دندانی و دندانپزشکی کودکان را می‌گذرانند. علاوه بر کسب تجربه بالینی، دستیاران موظف به شرکت در سمینار‌ها و کارگاه‌های آموزشی هستند که به منظور تکمیل دانش تئوری آن‌ها برگزار می‌شود. پس از پایان دوره سه ساله دستیاری و گذراندن آزمون جامع، دندانپزشکان می‌توانند برای اخذ مجوز طبابت به عنوان متخصص اقدام کنند. البته امکان تمدید دوره دستیاری برای کسب تجربه بیشتر نیز وجود دارد. بنابراین دوره دستیاری نقش مهمی در ارتقای شایستگی بالینی دندانپزشکان و آماده‌سازی آن‌ها برای کار مستقل ایفا می‌کند.

آوسبیلدونگ دندان پزشکی آلمان

آوسبیلدونگ دندان پزشکی آلمان

مهاجرت با مدرک دستیار دندانپزشک

خوب پس از کسب اطلاعات کافی در مورد آوسبیلدونگ دندانپزشکی و آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشکی میریم سراغ مهاجرت با مدرک دستیار دندانپزشک:

مهاجرت با مدرک دستیار دندانپزشک مسیری است که هم می‌توان در آن تحصیل کرد و درجا نزد، و هم اینکه در مسیر شغلی خود پیشرفت داشت. افرادی که می‌خواهند مهاجرت با مدرک دستیاری دندانپزشکی را تجربه کنند، باید از مراکز معتبر مدرک Dental Assistant داشته باشند. کشور مهاجرپذیر؛ شرایط سنی، مدرک زبان و سابقه کاری شما را نیز بررسی می‌کند که باید شرایط زیر را داشته باشید: حداقل سن ۱۸ سال و حداقل تحصیلات دیپلم متوسطه و باید مدرک دستیاری خود را معادل‌سازی کنید. برای معادل‌سازی مدرک در هر کشور دو کار زیر باید انجام شود: یک در آزمون صلاحیت کاری شرکت کنید. دو در دوره‌های کارورزی مراکز آموزشی شرکت کنید.

توجه کنید که قبل از هر اقدامی بهتر است از یک مشاور مهاجرت برای اقدام برای آوسبیدونگ استفاده کنید. ما توسعه فرصت فردا را به شما پیشنهاد می کنیم که مشاوره رایگان مهاجرت برای دوره های اوسبیلدونگ ارائه میدهند.

مهاجرت با مدرک دستیار دندانپزشک به آلمان و دوره آوسبیلدونگ

آوسبیلدونگ در کشور آلمان همانند دوره‌های فنی و حرفه‌ای است، که در مدارس تخصصی هر ۱۶ ایالت آلمان برگزار می‌شود. مهاجران می‌توانند در‌این دوره‌ها شرکت کنند. برای شرکت در دوره آسبیلدونگ دستیاری دندانپزشکی نیازی به سابقه کار ندارید. زمان تقریبی برای گرفتن ویزا از طریق آسبیلدونگ یک سال است. اکثر دوره‌های آسبیلدونگ محدودیت سنی تا ۳۰ سال را دارند. که در صورت عقد قرارداد کاری مشمول هیچ محدودیت سنی نمی‌شوید. به اندازه مدت زمان دوره می‌توانید ویزای کاری بگیرید.دوره‌های آموزشی در آلمان معمولاً ۳ تا ۴ سال است. در دوره آموزشی دستیاری دندان‌پزشکی در دو سال اول آموزش، موارد زیر را هم تئوری و هم عملی یاد می‌گیرید: دندان‌های طبیعی و بیماری‌ها، بازسازی دندان، برنامه‌ریزی پروتز،جابجایی ابزار و تجهیزات کار، مدیریت کیفیت، ساخت پروتز، قبل از پایان سال دوم آموزش، از شما امتحان گرفته می‌شود و در سال سوم و چهارم آموزش‌های زیر را می‌بینید: برنامه‌ریزی، ساخت و ارزیابی پرکننده‌ها، تاج‌ها و پل‌ها، اصول آتل و پروتز نقص، تولید لوازم ارتودنسی، عمیق‌شدن در آموزش‌های سال اول و دوم پس از سه و نیم سال، آموزش‌ها با آزمون کارآموزی تکمیل می‌شود، که به صورت کتبی و عملی برگزار می‌شود و در آن کارآموز باید یک دندان مصنوعی یا پروتز را برنامه‌ریزی، رکورد، تولید و ارزیابی کند. بعد از پایان دوره می‌توانید وارد بازار کار شوید و اقامت خود را تمدید کنید. حداقل ۵ سال زمان لازم است تا بتوانید برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.

مهاجرت با مدرک دستیار دندانپزشک به آمریکا و اروپا

برخی از دستیاران دندانپزشکان، علاقه‌مند به مهاجرت به آمریکا و اروپا هستند. داشتن مدرک زبان، شرکت کردن در دوره‌های کارورزی و داشتن مدرک معتبر بین‌المللی (مانند گواهینامه city & guilds کشور انگلیس) مهاجرت دستیار دندان‌پزشک را راحت‌تر می‌کند.

محدودیت سنی AUSBILDUNG در آلمان

صرف نظر از حرفه آینده، محدویتی از لحاظ حداکثر سن برای درخواست و اخذ پذیرش از دوره آوسبیلدونگ آلمان وجود ندارد. به صورت کلی میانگین سنی کارآموزان در آلمان در حال افزایش است و شروع دوره کارآموزی بعد از ۳۰ سالگی چیز دور از ذهنی نیست و در نهایت آموزشگاه و شرکت طرف قرارداد در مورد سن متقاضی و ارائه پذیرش تصمیم می‌گیرند.

مشاوره برای آوسبیلدونگ آلمان

مشاوره برای آوسبیلدونگ آلمان

سخن پایانی

آوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان یکی از بهترین و معتبرترین برنامه‌های آموزشی در سطح جهان است. استاندار‌های بالای آموزشی، تجهیزات پیشرفته، اساتید مجرب و برنامه‌های کارورزی گسترده از ویژگی‌های برجسته این دوره‌ها هستند. سالانه تعداد زیادی از مهاجران برای استفاده از این فرصت به آلمان مهاجرت می‌کنند. مهاجرت با مدرک دستیار دندانپزشک مسیری است که هم می‌توان در آن تحصیل کرد و درجا نزد، و هم اینکه در مسیر شغلی خود پیشرفت داشت. افرادی که می‌خواهند مهاجرت با مدرک دستیاری دندانپزشکی را تجربه کنند، باید از مراکز معتبر مدرک Dental Assistant داشته باشند. حقوق و درآمد داروسازی در آلمان طی دوره آوسبیلدونگ مناسب است و می‌تواند یکی دیگر از دلایل جذب دانشجویان به این دوره برای مهاجرت به آلمان باشد.

سوالات متداول

مدت زمان لازم برای اخذ مدرک آوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان چقدر است؟

مدت زمان لازم برای اخذ مدرک آوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان معمولاً بین ۵ تا ۶ سال است. این برنامه شامل حداقل ۴ ترم آموزش نظری در دانشکده دندانپزشکی و حداقل ۴ ترم کارورزی بالینی تحت نظارت استاد می‌باشد. پس از اتمام دوره‌های نظری و عملی، دانشجو باید در امتحان نهایی شرکت کرده و پس از موفقیت، مدرک دندانپزشکی دریافت نماید.

شرایط تحصیل دوره آوسبیلدونگ داروسازی آلمان چیست؟

اگر حداقل ۱۷ ساله‌اید، با دانش زبان آلمانی (حداقل سطح B1) و گواهی پایان تحصیل که معادل مدرک آلمانی باشد، واجد شرایط آوسبیلدونگ داروسازی می‌شوید.

بازار کار داروسازی در آلمان چگونه است؟

بازار کار داروسازی در آلمان برای فارغ‌التحصیلان این رشته مناسب است و آلمان همواره پذیرای داروسازان با درآمدی مناسب است.

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک