به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

جشنواره گل لاله کانادا

جاذبه های توریستی و گردشگری

جشنواره گل لاله کانادا که به فرانسه Festival Canadien des Tulipes است، همه ساله در ماه می در شهر اُتاوا برگزار می شود. این فستیوال با نمایش بیش از یک میلیون شاخه گل لاله و با داشتن بیش از پانصدهزار بازدیدکننده در سال، بزرگ ترین جشنواره گل لاله در بین همه کشورها به شمار می آید. نمایشگاه های لاله در سطح شهر پراکنده اند و بزرگ ترین شان در کناره دریاچه داو در پارک کمیسیونرز برقرارمی شود . همچنین در جشنواره گل لاله اتاوا نزدیک به سیصدهزار لاله هم تنها در کناره های کانال ریدو کاشته می شود.
در کنار نمایش گل، اجرای موسیقی و سخنرانی و نمایشگاه خوراکی های بین المللی نیز از جمله برنامه های این جشنواره هستند.

در سال ۱۹۴۵، خانواده سلطنتی هلند صدهزار پیاز گل لاله به اُتاوا فرستاد تا با این کار از کانادایی ها سپاسگزاری کرده باشد؛ چراکه دولت کانادا سه سال قبل از این تاریخ و در میانه جنگ جهانی دوم و همزمان با اشغال هلند از سوی نازی ها، به شاهدخت جولیانا و دختران اش پناه داده بود. شاهدخت دوباره وپس از یک سال بیست هزار و پانصد پیاز گل دیگر هم فرستاده و ازدولت کانادا خواست که نمایشگاه گل برای بیمارستانی که دخترش را آنجا به دنیا آورده بود برپا شود و همچنین قول داد که هر سال ده هزار پیاز گل دیگر هم برایشان بفرستد.

چند سال پس از این پیشکش، شهر اُتاوا به دلیل گل هایش مشهور و در سال ۱۹۵۳ نخستین جشنواره گل لاله کانادا در آن برگزار شد و در سال ۲۰۰۲ نیز جشن پنجاهمین سالگرد راه اندازی این فستیوال برگزار گردید.

 

جشنواره گل لاله کانادا همچنین با بیش از یک میلیون شاخه لاله از پنجاه گونه مختلف -که در سرتاسر منطقه پایتخت غنچه می کنند – از راه رسیدن بهار را نیز جشن می گیرد.

سایت های برگزاری جشنواره گل لاله اتاوا :

کمیسیون ملی پایتخت(NCC) ، بیش از صد باغچه گل لاله را در سی سایت گوناگون مدیریت و برگزار می کند و شما در سرتاسر شهر می توانید از تماشای این گل های زیبا لذت ببرید.

نام برخی از سایت های نمایشگاهی در زیر آمده:

پارک کمیسیونرز

پارک میجرز هیل

پارک ژاک کارتیه

پارلمنت هیل

کرانه های کانال ریدو

پارک مونتکم-تاشه

باغچه مَلَک در پشت موزه تمدن کانادا

The Garden of the Provinces and Territories

زمان برگزاری جشنواره :

به بازدیدکنندگان پیشنهاد می شود که امسال، دوره ویژه جشنواره گل لاله را از دست ندهند؛ چراکه از دوازدهم تا بیست و دو ماه مِی در کنار میلیون ها غنچه لاله، نمایش های باشکوه و سرگرمی هایی برای تمامی رده های سنی پیش بینی شده است. آتش بازی های پرهیجان و نمایش های نظامی به سبک قدیمی که ادای احترام به کهنه سربازها – برای یادآوری زمینه های شکل گیری جشنواره در آزادسازی هلند از سوی قشون کانادایی در هفتاد و یک سال پیش- هم اجرا می شود. همچنین برنامه های سرگرمی ای هم برای کودکان در حاشیه جشن سالگرد تولد شاهدخت مارگریت هلندی که در زمان جنگ جهانی دوم در این شهر به دنیا آمده، تدارک دیده شده است.

چنانچه مشتاق هستید در آیین گشایش جشنواره و یا در بخش های دیگر آن شرکت کنید، می توانید با مراجعه به این تارنما برای جشن شصت و پنجمین سالگرد برگزاری این نمایشگاه ها بلیط تان را به صورت آنلاین رزرو نمایید، همچنین گفتنی ست که بلیط کودکان زیر دوازده سال رایگان می باشد:

http://www.tulipfestival.ca/visitor-info/tickets

 

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک