به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

منطقه دیستیلری در تورونتو

جاذبه های توریستی و گردشگری

منطقه دیستیلری تورنتو (Distillery District)، بخش تجاری-مسکونی این شهر است که امروزه در شرق مرکزشهر تورنتو قرار دارد. این منطقه کافه ها، رستوران ها و فروشگاه های پرشماری را در میان سازه های قدیمی کارخانه مشروب سازی ای به همین نام جای داده است و با بیش از چهل ساختمان قدیمی و ده خیابان، بزرگ ترین مجموعه معماری صنعتی از دوران ویکتوریایی در آمریکای شمالی به شمار می رود؛ این کارخانه مشروب سازی در قرن نوزدهم یک منطقه کارخانه ای بزرگ در سطح شهر تورنتو و نیز بزرگ ترین نمونه از این دست در سرتاسر امپراتوری بریتانیا بوده است.

در قرن بیستم همراه با صنعت زدایی ناحیه و افت فعالیت و تولید، سازه ها و ساختمان های تجاری و صنعتی از بین رفته و منطقه بیشتر شکل متروکه به خود گرفت. بااین وجود در دهه ۱۹۹۰ نسبت به نگهداری از بخش های باقیمانده تشکیلات کارخانه اقدام شد. در این دهه و همزمان با شروع سرمایه گذاری و رشد و نوزایی دوباره این سایت، توجه بسیاری از فیلمسازان به این منطقه جلب و بیش از هشتصد فیلم و محصول تلویزیونی در این محله تصویربرداری شده است.

منطقه دیستیلری تورنتو از سال ۱۹۸۸ سایت میراث ملی کانادا و نه تنها یک منطقه تاریخی در تورنتو بلکه به عنوان یکی از بزرگ ترین کانون های فرهنگی-هنری این شهر هم شناخته می شود؛ این سایت در سرتاسر سال پذیرا و برگزارکننده جشن ها و مناسبت های ویژه ای ست که می توان از نمایشگاه هنرمندان صنایع دستی، جشن های تآتر، موزیک، رقص، خوراکی، ادبیات، مُد، فیلم و هنرهای تجسمی نام برد.

 

این ناحیه در سال ۲۰۰۱ به محله ای ویژه پیاده روی تبدیل و با پایان کار در سال ۲۰۰۳ به روی همگان بازگشایی شد. بخش عمده ساختمان ها به بوتیک ها، نگارخانه های هنری، رستوران ها، جواهرفروشی ها، کافه ها و یک کارگاه کوچک آبجوسازی اختصاص یافته است.

بافت منطقه دیستیلری

در اینجا، رفت و آمد پیاده رو ها و دوچرخه سوارها در خیابان های سنگفرش قدیمی و کوی های آزاد و رفت و آمد وسایط نقلیه موتوری تنها به خیابان ها و پارکینگ های پیرامونی محدود شده است. در برخی از کوی های این سایت مجسمه هایی بزرگی و در خیابان های ویژه پیاده روها میز و صندلی هایی با کاربرد همگانی و یا ویژه نوشگاه ها و رستوران ها به چشم می خورند.

خیابان ترینیتی پهن ترین خیابان این منطقه است که بیشتر وقت ها مانند یک میدان همگانی، جایی برای برگزاری آیین ها و رخدادهایی همچون بازارچه های روزانه است.

سایت دیستیلری با کاربری های گوناگون زنده و پویاست: بخش های مسکونی در خیابان های مجلس و دیستیلری و در منتهی الیه شرقی خیابان میل تا شری، رستوران های کنار خیابان ترینیتی، کوی های گوناگون قدیمی و …

 

ساختمان های منطقه منطقه دیستیلری تورنتو

بنای پیشین کارخانه مشروب سازی شامل ساختمان هایی بود که ردیفی و دور یک آسیاب بادی هفت طبقه و بارانداز متمرکز بودند. امروزه دیگر خبری از آسیاب و بارانداز نیست و نام برخی از سازه های سایت در زیر آمده:

  • کارخانه مشروب سازی استون هاوس در کنار دریاچه اُنتاریو
  • یک مناره دودکش سی و یک متری
  • کارگاه مالت
  • اصطبل ها
  • کارگاه بسته بندی
  • کارگاه بشکه سازی

  دسترسی به محله دیستیلری

دسترسی به این منطقه با اتومبیل، مترو و یا تراموای امکان پذیر می باشد.

 

 

 

 

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک