به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳

همیلتون پایتخت آبشارهای جهان

جاذبه های توریستی و گردشگری

شاید اگر در کانادا از آبشار یاد شود ابتدا نام آبشار نیاگارا به ذهن همه خطور کند، اما پایتخت حقیقی آبشار دنیا در ۵۰ مایلی غرب این منطقه یعنی در شهر کانادایی همیلتون قرار گرفته است. این شهر در قلب صنعتی ترین منطقه ی کانادا قرار گرفته و در عین حال مکانی بسیار زیبا می باشد. طبیعی ترین ویژگی این منطقه آبشارهای آن هستند.

در این شهر بیش از یکصد آبشار وجود دارد که یکی از آنها مرتفع ترین آبشار واقع شده در محیط شهری است. تعدد آبشارها در این قسمت به دلیل موقعیت قرارگیری آنها در راستای عارضه های زمین در ناحیه ی نیاگارا است، لبه ای قوسی شکل که حین گذر از نیویورک، انتاریو، میشیگان، ویسکانسین و ایلینوی از میان همیلتون نیز عبور می کند. هر رودخانه ای که به سمت دریاچه های بزرگ بر فراز نیاگارا حرکت کند، منجر به ایجاد یک یا چند آبشار می شود.

 

همیلتون یک شهر صنعتی بزرگ است که مرکز تولید فولاد می باشد و به همین دلیل آبشارهای آن تا سال ۲۰۰۸ نادیده گرفته شده بودند تا اینکه در این سال یکی از بومیان همیلتون به نام کریس اکلاند، شهر آبشار را بنیان نهاد. پیش  از این موضوع، ساکنان این شهر از آبشارهای آن بازدید کرده و آخر هفته ها از این مکان ها به عنوان محل پیک نیک و شنا استفاده می کردند اما هیچ کس ارزش واقعی آب های همیلتون را نمی دانست.

امروز نیز هیچ کس آمار دقیقی از تعداد آبشارهای همیلتون ندارد. وبسایت رسمی کریس اکلاند تعداد این آبشارها را ۱۳۰ اعلام کرده است، اما برخی منابع تعداد دقیق را بالغ بر ۱۵۰ می دانند. عدم قطعیت در تعداد این آبشارها می تواند به این دلیل باشد که تنها ۵۰-۶۰ عدد از این آبشارها در طول سال جریان می یابند، بنابراین تعداد این آبشارها بسته به فصل سال می تواند متغیر باشد. مسئله ی دیگر این است که برخی از این آبشارها در املاک خصوصی واقع شده اند که ممکن است در تعداد نهایی شمارش نشوند. بعلاوه، آبشارهای زیادی در مرکز همیلتون هستند که با افزایش جمعیت و ساخت و سازها به مرور ناپدید می شوند.

همیلتون هیچ رودخانه ی بزرگی ندارد، به همین دلیل ابعاد آبشارها هیچ کجا حتی به گرد پای نیاگارا هم نمی رسد. در عوض آبشارهای همیلتون کوچک و آرام بوده و تنوع زیادی دارند که از آن جمله می توان به آبشارهایی که از لبه ی صخره های مرتفع سرازیر می شوند، مدل های روبانی (عرض کم و ارتفاع بلند)، مدل کلاسیک (با عرض و ارتفاع برابر) و مدل پرده ای (عرض زیاد و ارتفاع کم) اشاره نمود.

یکی از زیباترین آبشارهای همیلتون، آبشار وبستر است. مرتفع ترین آبشار، Tew به ارتفاع ۴۱ متر و کوچکترین آبشار، Little Davis به ارتفاع ۳ متر است.

 

 

 

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک