به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

جاذبه های توریستی برلین آلمان

جاذبه های توریستی و گردشگری

برلین پایتخت کشور آلمان و بزرگ‌ترین شهر، هم از لحاظ جمعیت و هم از لحاظ مساحت در این کشور است و در کل اتحادیه اروپا مقام دوم را دارد. برلین یک شهر ایالتی است، یعنی یکی از ایالت‌های شانزده‌گانه آلمان نیز به شمار می‌آید. برلین، بزرگ‌ترین و از نظر تاریخی مهم‌ترین ایالت آلمان است. جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی این شهر در حال حاضر، آن را به یکی از مهم‌ترین مراکز جلب گردشگر تبدیل کرده است. با این‌حال برلین، شهری فقیر است.
برلین به عنوان یکی از مراکز فرهنگی جهان در زمان‌های مختلف نقش مهمی بازی کرده است، در قرن ۱۸، به عنوان پایتخت پروس، قلب روشنگری بود. در دهه طلایی سال‌های بیست، در این شهر بزرگ جشن‌های بی‌شماری برپا شد. امروز نیز برلین، یکی از شهرهای مهم اروپاست که هنوز نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند.

خرید در برلین

برلین، شهری‌ست که تولد دوباره‌اش در برج‌های بلند و ساختمان‌های مدرنش پیداست، برج سیصد و شصت متری مخابراتی میدان الکساندر با رستوران گردانش، سونی سنتر‌ مرکز رستوران‌ها در میان ساختمان‌های شیشه‌ای بلند شرکت سونی، مراکز خرید خیابان فردریش و کودام و تمام بنا‌های نو و براق. خیابان معروف و بزرگ اونتر‌دن‌لیندن که از دروازه برندنبورگ شروع می‌شود نیز ترکیبی‌ست از معماری جدید و قدیم و پر است از مغازه‌های مختلف. از مغازه‌های گران‌قیمت گرفته تا سوغاتی فروشی‌های ارزان. مغازه‌هایی همیشه پر از توریست …
معمولا در هر منطقه از شهر برلین، یک مرکز خرید مربوط به آن منطقه وجود دارد. بعضی از فروشگاه ها و مراکز خرید نیز که از قبل، اسم و رسمی پیدا کردند، در مراکز اصلی یا توریستی شهر مثل منطقه ی کودام نزدیک کلیسای شکسته واقع شده اند.
خیلی از فروشگاه های لوازم مارک دار را می توانید در خیابان Kurfürstendamm پیدا کنید. شاید بتوان این خیابان را با وجود پیاده روهای پهن و مغازه های لوکس آن، شانزلیزه برلین نامید. از قدیم این خیابان محل فروشگاه های مطرح بخش غربی برلین بوده و اهالی برلین شرقی برای دیدن و خرید از این منطقه سر و دست می شکستند. یکی از این فروشگاه ها که از قدمت نسبتا طولانی برخوردار است، فروشگاه KDW است.
یکی دیگر از مناطق خرید، مجموعه اشتگلیس است که در منطقه ای به همین نام قرار دارد. این محل که در گذشته قصر بوده و بعدها شهرداری شده، هم اکنون بعد از بازسازی و نوسازی تبدیل به یک مجموعه زیبا و مدرن فروشگاهی شده است.
در تمام سوغاتی فروشی‌های شهر می‌توان تکه‌ای از باقیمانده‌ی دیوار را خرید و به یادگار برد.
اگر اهل فوتبال باشید، فروشگاه‌های رسمی باشگاه هرتابرلین (که به دلیل بازی علی دایی، سال‌ها پیش در این تیم برای ما ایرانی‌ها آشناتر از یک باشگاه معمولی‌ست) را در همه جای شهر می‌توانید پیدا کنید.

 

جاذبه های توریستی برلین آلمان

برلین، پایتخت فرهنگی-سیاسی آلمان، معروف‌ترین و پر جاذبه‌ترین شهر آلمان است. برلین بزرگ، شهر موزه‌ها، شهر آثار قدیمی و کلکسیون‌های جدید، فستیوال‌های فیلم و کنسرت‌های موسیقی، پارک‌ها، رستوران‌ها و در نهایت شهر توریست‌ها است. شهر را اتوبوس‌های دوطبقه، کالسکه‌های توریستی و دوچرخه‌های چند نفره و متروها پوشش کاملی می‌دهند. می‌توانید با اتوبوس‌های عمومی دوطبقه تمام شهر را زیر پایتان داشته باشید، آثاری را که از پایین دیده‌اید، بار دیگر از بالا ببینید و به همه‌جای شهر برسید.
باقی‌مانده‌ی دیوار برلین را به محض رسیدن به میدان پتسدامر می‌بینید. دیوارها بلند و پر از یادبود و نوشته اند. چند قدم آن طرف‌تر، رد خالی دیوارها روی آسفالت خیابان، تاریخ را جلوی چشمان شما می‌آورند.
تاریخ را چند‌ جای دیگر شهر هم می‌توان بازخوانی کرد؛ کلیسای تخریب شده‌ در جنگ که بنا به یادبود دست نخورده و تعمیر نشده، باقی مانده و جزیره‌ی موزه‌‌ها، پنج موزه‌‌ی بزرگ است در حصارِ رود مرکز شهر، رو به روی کلیسای جامع شهر. با یک بلیت یک روزه برای هر ۵ موزه، می‌توان چند ساعت در آثار آلمان قدیم، مصر، شرق و ایران باستان، فرش‌ها، سنگ نوشته‌ها و خوشنویسی‌های ایرانی قدم زد.
در قلب برلین باغ بزرگی است که در وسط این باغ، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین باغ وحش اروپا با آکواریومی عجیب و بی‌نظیر قرار دارد. باغ می‌تواند یک روز شما، کودک‌تان و حتی کودک درون‌تان را از تاریخ و ساختمان‌های جدید جدا کند. اغلب حیوانات این باغ وحش در هیچ حصاری نیستند. تنها چیزی که مانع نزدیک شدن حیوانات به آدم‌ها می‌شود، چاله‌های عمیقی‌ است که دورتادور محل زندگی‌شان کشیده شده است. کنوت، خرس قطبی باغ وحش، یکی از مشهور‌ترین حیوانات دنیاست که برای خودش صفحه ویکی‌پدیا و برو و بیایی دارد.
برلین، تابستانش رویایی است. پیاده‌روها در تسخیر رستوران‌ها و کافه‌ها و میز و صندلی‌هایشان است و دوچرخه-تاکسی‌ها در شهر رکاب می‌زنند. برلین شهری است که باید صبح زود نقشه و دوربین‌تان را بردارید و در کنار بقیه‌ی توریست‌های نقشه به دست و خوشحال، پا به پای اتوبوس‌های گردشگری بی‌سقف و شلوغ، به تمام آثار دیدنی و موزه‌ها سر بزنید. قدم زدن در خیابان‌های مرکز ‌شهر، دیدن باغ وحش و ایستادن در صف موزه‌ها، هیچ کدام از پاییز به بعد و زیر باد و باران اروپایی چندان جذاب نیستند. بهترین فصل برلین اردیبهشت است تا اواسط مهر.
در برلین ٩ کاخ قدیمی وجود دارد که کاخ شارلوتن‌بورگ معروف‌ترین‌شان است. اگر وقت یا علاقه‌ی زیادی به بازدید از این کاخ‌ها ندارید، کاخ شارلوتن‌بورگ به نمایندگی از بقیه‌ی کاخ‌ها، پیشنهاد ما و همه‌ی راهنماهای شهر برلین است.

مراکز خرید برلین

فروشگاه ماری اینکه مارکتهاله

دارای کلکسیونی از عتیقه جات ، لباس و ظروف گلی ، اسباب بازی ها و سوغاتی های برلین.

اشپرت فاخنمارکت آم اولاشتاینهاوس

بزرگترین فروشگاه هایی که می توان از آنها لوازم ورزشی خریداری کرد.

 

مشهورترین هتل های برلین

هتل های پنج ستاره:

هتل آلما سچلس

هتل برلین ماریوت

هتل ایم گرانیوالد

هتل های چهار ستاره

هتل کسمو برلین

هتل آم تیرگارتن

 

هتل های سه ستاره

هتل آپارتمان کگ برلین

 

http://tourism7.com/wp-content/uploads/2017/12/5a25bf63f2f95.jpg

 

 

میته-کلیسای مارین کیرشه

میته-کلیسای مارین کیرشهزمان دقیق ساخت این کلیسای قدیمی برلین مشخص نیست، اما گروهی از تاریخدانان می‌گویند در سال ١٢٧٢ میلادی بنا شده است.
منبر مرمرین آندرس شلوتر و گچ‌بری رقص مرگ از آثار هنری این کلیساست. در بیرون کلیسا هم، فواره‌ی خدای نپتون اثر رینولد بگاسرا می‌بینید. پیکره‌های زنانه‌ای هم که در محوطه کلیسا وجود دارند، نشان‌دهنده‌ی رودهای راین، البه، اودر و وایکسل هستند. این کلیسا در نزدیکی میدان الکساندر قرار دارد. 

 

میته-دروازه‌ی برندنبورگ و میدان پاریزر

میته-دروازه‌ی برندنبورگ و میدان پاریزردروازه برندنبورگ نماد وحدت سیاسی در آلمان است. لابد از دیوار برلین زیاد شنیده‌اید، بعد از تقسیم آلمان به دو بخش شرقی و غربی این دیوار کشیده شد تا اهالی بخش شرقی به سمت غربی فرار نکنند و اکنون این دو دستگی از بین رفته است. این دروازه در سال ١٧٩١ ساخته شده و تنها بنای بازمانده از ١٨ دروازه‌ی شهر است. به این دلیل برندنبورگ می‌نامندش که در نزدیکی برلین یک شهر قدیمی به همین نام وجود دارد و این دروازه در روزگاران گذشته ورودی جاده‌ای رو به آن شهر بوده است. مجسمه‌ی گودریگا (ارابه‌ی چهار اسب) را هم که الهه‌ی پیروزی می‌راندش، بالای دروازه می‌بینید. این دروازه مانند نگهبانی در کنار میدان پاریزر قرار گرفته‌است؛ یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین میدان‌های شهر و هتل تاریخی کنارش آدلون، که چارلی چاپلین، بیل کلینتون و افراد سرشناس دیگری در آن اقامت داشته‌اند.

میته-یادبود هولوکاست

میته-یادبود هولوکاستواژه‌ی هولوکاست یعنی کشتار دسته‌جمعی. هیتلر معتقد بود اگر وضعیت اقتصاد آلمان خراب شده، به دلیل وجود یهودیان است، برای همین دست به نسل‌کشی یهودیان زد. البته نازی‌ها درمورد معلولین نیز چنین نظرهایی داشتند، اما فرصت نکردند تا برای آن‌ها هم دست به جنایت‌های فجیع بزنند. یکی از مکان‌های جدید برلین، یادواره‌ی یهودیان اروپایی کشته‌ شده است، که یک معمار آمریکایی آن را ساخته. این یادواره شامل بیش از دوهزار قطعه‌ی بتنی است که در زمین بزرگی پراکنده شده و شکل گورستان به خود گرفته‌اند.
نزدیک این بنای یادبود، پناهگاه هیتلر را هم می‌بینید؛ همان سنگر ضدبمب که هیتلر آخرین روزهای پیش از سقوط برلین را در آن گذراند و همراه با اوا براون در آن خودکشی کرد.

دروازه ی براندربورگ

براندربورگ از بناهای مهم و تاریخی شهر برلین است. براندربورگ نماد اتحاد در کشور آلمان می باشد. البته در دوران جنگ سرد ، این نماد اتحاد ، نماد تفرقه بوده است.این دروازه ی تاریخی در کنار میدان پاریسر پلاتس قرار دارد.

 

berandriurk

جاذبه های توریستی شهر برلین

برج برلین

برج برلین یک دکل مخابراتی به بلندی سیصد و شصت وهشت متر است ، این دکل در سال ۱۹۶۹ افتتحاح گردیده است و در آن رستوران های بزرگ و زیبایی قرار دارد.

 

 

منبع : visa-tour.com

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک