به سایت "جاذبه های توریستی و گردشگری" خوش آمدید.
امروز دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

عناصر چوبی در دکوراسیون داخلی

جاذبه های توریستی و گردشگری

در عصر حاضر اکثر معماران ساختمانی از متریال های صنعتی و ترکیبی در طراحی دکوراسیون داخلی منازل استفاده میکنند. استفاده از این متریال ها هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و هم از نظر زیبایی نسبت به مصالح و متریال های گذشته برتری خاصی دارند. اما چوب طبیعی از جمله متریالهایی ست که هم در گذشته و هم در حال حاضر مورد استفاده معماران و طراحان قرار گرفته است. یکی از ویژگی های این ماده استفاده از آن در قسمت های مختلف ساختمان از جمله کف، سقف، دیوار و سایر قسمتهای دیگر میباشد.

استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی منازل یک نمای مدرن و شیک ایجاد میکند و فضای خانه را گرم میکند. این ماده ی طبیعی احساسی منحصر به فرد از طبیعت را وارد منزل میکند و زیبایی بی نظیری به فضای آن میبخشد. چوب میتواند در تمام قسمتهای خانه و یا بخشی از آن و یا به صورت ترکیبی با متریال های دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان به کار رود.

چه از نظر کفپوش و چه از نظر جزئیات معماری، چوب از تطبیق پذیرترین مواد برای استفاده در دکوراسیون داخلی به شمار می رود. با استفاده از چوب هایی با رنگ روشن فضای اتاق را بزرگ تر جلوه دهید: هنگام انتخاب رنگ چوب برای مبلمان و وسایل دیگر، حتما به میزان بزرگی و اندازه فضا توجه کنید. چوب هایی با رنگ روشن می توانند یک فضای کوچک را بزرگ تر جلوه دهند در حالی که چوب هایی با رنگ تیره از وسعت فضا می کاهند و آن را بسته تر نشان می دهند. اگر فضای مورد نظر شما بیش از اندازه کوچک است و همچنان می خواهید از چوب استفاده کنید، با طیف های روشن چوب بازی کنید و با استفاده از چوب های روشن، با شدت های مختلف به تفکیک فضا در قسمت های مختلف بپردازید.

%d8%b9%d9%86%d8%a7%d8%b5%d8%b1-%da%86%d9%88%d8%a8%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c

 

 انجام کارهای دستی بر روی عناصرچوبی:
عناصر چوبی این قابلیت را دارند که با اعمال تغییری درآن ها به سرعت و به راحتی نو و زیباتر شوند و جلوه آن ها به کلی دگرگون شود. می توانید برای ایجاد تنوع در دکوراسیون و طراحی داخلی منزل، به رنگ آمیزی یک عنصر چوبی موجود در آن بپردازید و به این وسیله رنگ و حال و هوای جدیدی را به فضا وارد کنید.

 

 چوب را در قالب جزئیات معماری به دکوراسیون اضافه کنید :

آیا می خواهید یکی از دیوارهای معمولی و ساده خانه خود را به یک دیوار متمایز و چشمگیر تبدیل سازید؟ با افزودن قطعه های دکوراتیو چوبی یا تاج های چوبی به دیوار، به آسانی جلوه دیوار را به گونه ای چشمگیر تغییر دهید و آن را دگرگون سازید.

 

%d8%b9%d9%86%d8%a7%d8%b5%d8%b1-%da%86%d9%88%d8%a8%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c

 

طراحی فضاهای داخلی با چوب

در اولین منزل به تصویر کشیده شده, در سرتاسر قسمت های منزل از چوب به رنگ روشن و گرم استفاده شده است. چوب جلا داده شده و خیرکننده به عنوان کف پوش در این دکوراسیون داخلی, دیده می شود. همچنین استفاده خلاقانه از چوب بر روی دیوار بسیار جالب و جذاب می باشد. کف پوش و دیوارها مکمل یکدیگر هستند و با همدیگر هماهنگی دارند, با این حال طراحی قفسه کتاب به صورت چوبی و استفاده از نور در پیش زمینه آن باعث شده است قفسه ها بدرخشند. این طراحی یکی از طراحی های مدرن و کلاسیک به شمار می آید.

 

ضمیمه دیوار

گاهی اوقات برای پر کردن فضای خالی در دیوار میتوان از تایل های چوبی استفاده نمود که زیبایی بی نظیری به فضای اتاق میدهند و آن را از سادگی و یکنواختی خارج میکنند.

استفاده از چوب به خصوص در حمام این منزل قابل توجه است و پس زمینه مناسب برای ایجاد حمام آرامش بخش می باشد. وجود قاب چوبی اطراف وان و کف پوش با چوب ساج سبب ماندگاری گرما به مدت طولانی در حمام می شود.

برجسته کردن برخی فضاهای داخلی با چوب

در دومین منزل, همانطور که مشاهده می کنید از چوب های به رنگ تیره و سرد در جهت برجسته کردن برخی از نقاط خانه مانند پنل چوبی کشویی که تلویزیون تخت را پوشش می دهد, استفاده شده است. همچنین استفاده از چوب به عنوان تزیین گوشه های خانه و قفسه بندی نیز دیده می شود.

تخته چوب های عمودی و افقی

استفاده از تخته چوب های باریک عمودی و افقی زیبایی بی نظیری به دکوراسیون محل مورد نظر شما می بخشد. این پانل ها یا تخته ها در رنگ ها و سایزهای مختلف قابل استفاده هستند و فضا را گرم تر می کنند.

 

دیوار جدا کننده و حائل

برای زیباتر کردن محیط مورد نظر و جدا کردن آن از دیگر بخش های خانه میتوان از دیوار حائل چوبی استفاده نمود. این دیوارها که نوعی پارتیشن محسوب می شوند به خوبی قسمت های مختلف خانه را از هم تفکیک می کنند و دیگر نیازی به ساخت دیوار نیست.

 

 

ارسال دیدگاه
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
کلیه حقوق سایت متعلق به جاذبه های توریستی و گردشگری می باشد.
طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک